6 mai Järve metsas, joogivesi

объявления о предстоящих играх и других айрсофт событиях
ЭВМ
Рядовой
Рядовой
Сообщения: 7
Зарегистрирован: 23 апр 2017, 19:01
Контактная информация:

Re: 6 mai Järve metsas, joogivesi

Сообщение ЭВМ » 08 май 2017, 08:20

Хорошо поиграли... Oli hästi.
Те кого небыло, проходите мимо со своими коментами...

Аватара пользователя
Margus
Майор
Майор
Сообщения: 1100
Зарегистрирован: 28 ноя 2013, 11:53
Контактная информация:

Re: 6 mai Järve metsas, joogivesi

Сообщение Margus » 08 май 2017, 13:36

Kokkuvõte lahingpäevast ja teema: mängumaks/kvaliteet:

Ilmataat kinkis tõeliselt sooja lahingilma.
Saime joogivee leiukohtade pärast madistada kolme tiimiga, kus oli 10+10+11 mängijat, mina kiusasin kõiki ja olin kohtunik eraldi, pärast lisandus veel 2 mängijat, kokku oli meid 34.

Start kell 12:18

Teavitasin, et eesmärk pole kiirus vaid nautigu lahingpäeva. Aga üks tiim, kes oli ka vastava nime valinud („Vägevad“) oli ikkagi väga sportlik ja joostes läbiti kõik 5 punkti kõigest 29 minutiga, on see tõesti võimalik? Kogu varustusega, kontakti said vist ainult I-tsoonis? Kui kaardil tõmmata otse jooned nende punktide vahel, siis on distants 2,87 km, kaardil lilla joon:
http://kaart.delfi.ee//?bookmark=559f9b ... 482cf15a88

Samal ajal kui „Vägevad“ olid viimase punkti lõpetanud kell 12:47 ja asusid teisi kiusama, nautisime lahingut ja madistasime alles teise kahe tiimiga (REM ja USMC) I tsoonis.
Kõige ägedamad ja pikemad lahingud toimusid allika ja pika kuklase pesa vahel II-tsoonis.
Lootsin, et pungad on rohkem lahti ja varjumiskohti rohkem, aga see kohati väga tihe mets võimaldas luuret.
Ise sain viis korda nii end ära peita või ligi hiilida, et polnud vaja kuulidega rääkida.

Viimased lahingud tegime väiksema grupiga kraavide alal, ühe eluga mängud.
Ületasime natuke ka tavalise lõpetamise aja kella 16 ja lõpuvileks kujunes kell 16:20.

Sellise ilusa ilmaga jagus jalutajaid ka sinna metsa kaugemale elamutest ja teedest. Ise vestlesin neli korda jalutajatega ja informeerisin mängust, kõik vastasid õnneks väga sõbralikult.

Suur aitäh osalejatele!!!
_______________________________________________________

Viimastel päevadel on kaks korda tulnud teemaks, et mu mängumaks pole võrdne mängu kvaliteediga. Eesti foorumist üks ja siin teine.
Ei oska ise veel seisukohta võtta, eks muidugi püüan kvaliteeti tõsta või hinda langetada. Paljud ütlevad jälle, et virisejad võiksid ise paremini ja soodsamalt eeskuju näidata.
Aga ma vajan ka negatiivset tagasisidet, muidu ma ei arene. Ainult koostöös Teie abiga suudan kvaliteetsemaid mänge pakkuda.

Vaatleme natuke erinevaid aspekte:

Kui mu mängu kvaliteet on kehva, aga liiga kallis, siis miks mängijad käivad mu mängul ja miks kajastab oma Euroopa lehel Airsoftracker selliselt:
https://www.facebook.com/pg/airsoftrack ... 9662670853

Saan aru, kui tehtaks soodsamaid ja paremaid mänge, siis muidugi ei tuldaks mu mängule, aga kus on need soodsamad ja paremad mängud? Üks asi on mängu kvaliteet, et võib-olla tõesti ei vasta kvaliteet mängumaksule, aga kuidas panna rahasse korraldaja vastutust? Palju see maksab?

Kurb näide kus laupäeva oma mängul rääkisin mehega, kellega polnud varem nii pikalt jutustanud, surusime kätte ja kõik ilus, 5 eurone mäng, läks koju tervena. Järgmine päev kukub tasuta mängul end kooma (ma polnud kohal, vaid kuuldused). Palun Jumalat ja hoian põialt, et ta tuleb koomast välja, saab terveks ja tuleb meie hulka tagasi.
Aga mis tunne on korraldajal, tehes tasuta mängu ja mis nüüd saab…
Mõelge sellele enne kui virisete, et mängumaks on suurem kui kaks pakki suitsu või mõned õlled.

Selgitan Teile, mida sisaldab minu mängumaks: eelnevalt alaga tutvumine ja mitu korda üle vaatamine, stsenaariumi ja kogu tegevuse planeerimine, kujundamine ja foorumi, fotod alast ja skeemid; skeemid ja info koopiakeskusse neti teel, järgi toomine koha peal Mustamäelt; kas tee/kohvi ja/või kommid/küpsised või fotograafi teenus; mängul briifingu läbi viimine, lindid/teibid, osalen küll mängijana, aga olen ka kohtunikuna ja lahendan probleeme ja vaidlusi, juhatan ja hoiatan mänguväljakul tsiviile. Pildistan alati. Mängudel olen vile ja raadiosaatjaga tegevuses, mängud alates 3 tunnist, see tähendab, et saad osaleda korraldatud mängus….
Peale mängu kokkuvõte ja fotod foorumi.
Kui 5 eurot sellisele mängule maksta on palju, siis ära tule või tee ise paremini…

Aga olen ka tänulik kui aitate oma infoga mul end arendada ja siis püüan paremini korraldada. Aga seda on palju loota, et suudaksin teha mänge mis 100% kõigile meeldiks.

Tuletan ka meelde, et ma veel ei konkureeri suurte mängude korraldajatega vaid soovin ise koos Teiega katsetada erinevaid alasid erinevate mängudega.

Parema airsofti nimel!!!

Ответить

Вернуться в «Предстоящие игры/Tulevad mängud»